Produkte

NARZĘDZIA I AKCESORIAKielnie japońskie


Tynki gliniane stanowią odwieczną tradycję japońską , a największą uwagę przywiązuje się do wykończenia powierzchni . Najlepszym dowodem na znaczenie kulturowe i artystyczne tego faktu jest mnogość narzędzi jakie rzemieślnicy mają w swoim posiadaniu. Nawet współcześnie niektórzy rzemieślnicy posługują się narzędziami dostosowanymi wielkością do ich indywidualnych zdolności. Rzemieślnikom w Europie , którzy chcą pracować w duchu tradycji japońskiej , oferujemy szeroką gamę japońskich kielni i narzędzi do obróbki powierzchni. Szczególną uwagę w ofercie zwracamy na narzędzia do obróbki krawędzi , gzymsów i wygładzania powierzchni.

Narzędzia ogólnego stosowania


Od 20 lat gromadzimy i analizujemy doświadczenia naszych profesjonalnych partnerów . Wiedza na temat stosowania i doboru narzędzi jest stal modyfikowana. Nasza oferta specjalistycznych kielni oraz narzędzi do wygładzania powierzchni , skrobaków i gąbek – pozwala na utrwalanie tych doświadczeń. Wszystkie nasze narzędzia są odpowiedniej , profesjonalnej jakości i są wyrobami umożliwiającymi długoletnie ich używanie.

Szablony


Od zamierzchłych czasów i we wszystkich kulturach glina stosowana była jako materiał budowlany. Ludzie wznosili swoje pierwsze siedziby – z ziemi . Jednakże , nie ograniczano się wyłącznie do spełnienia wymogów mieszkalnych , a wszędzie na świecie , przywiązywano wagę do wprowadzania elementów zdobniczych , ornamentów i wystroju artystycznego. Często spotykamy się z prostymi i etnicznymi ornamentami. Stąd wywodzi się idea naszych szablonów. Proponowane modele są ekskluzywnie projektowane dla potrzeb Claytec. Wzorniki są starannie , artystycznie wykonywane . Są one odpowiednie dla wszystkich farb glinianych Clayfix i co więcej – do wszystkich warstw wykończeniowych na bazie tynków glinianych Clayfix i Yosima. Motywy ilustrują dwie kultury pracujące z gliną. W naszej kolekcji japońskiej znajdują się przedstawienia związków pomiędzy ludźmi i naturą. Uprzywilejowane są filigranowe formy świata roślin i zwierząt . Kaligrafie reprezentują cztery elementy – ogień , wodę , ziemię i powietrze. Nasza kolekcja z motywami afrykańskimi wykorzystuje neutralność gliny. Budowle z gliny są ozdabiane licznymi , kolorowymi obrazkami. Prehistoryczne malowidła w jaskiniach poświadczają realizacje przodków. Wzorniki przedstawiają proste motywy

Akcesoria pomocnicze


Dobre narzędzia i akcesoria zwiększają przyjemność pracy i pomagają w osiągnięciu wysokiej jakości. Nasza oferta ułatwia organizację waszej pracy. Akcesoria takie jak taśmy przylepne czy rozpylacze kleju , były uważnie testowane. Tak samo – nasze pędzle gąbki czy szczotki mają optymalny charakter. Są to produkty wysokiej jakości.


Uwaga : opisane produkty mają swoje karty produktów możliwe do pobrania na stronie claytec.de.